Forest and River

14,15.08.2016r. Retrieverowy Biskupin, Zawody dummy i Krajowy Konkurs Pracy Retrieverów.

Ostatnie w tym roku Zawody Dummy i pierwszy myśliwski Konkurs Pracy Retrieverów (KPR).
14. sierpnia startowaliśmy w zawodach dummy. Konkurencje ciekawe i nie łatwe przygotował Władek Hoff, za co słowa uznania i podziękowania Wyniki: ·
Klasa E: 1. Lokata/75 pkt., mój DREAM Cotoneaster; 3. Lokata/62 pkt. HADŻAR Forest and River.
Klasa P: 1. Lokata/73 pkt. GIN Forest and River.
Klasa O: 1. Lokata/80 pkt. GERONIMO Forest and River.
Mój pierwszy start z Dropsem (jakoś Dream w domu się nie przyjął) wypadł bardzo dobrze. Cały czas mogę chwalić się świetnymi wynikami psiaków z mojej hodowli. Super 🙂
15. sierpnia, Krajowy KPR w Biskupinie. 
Niestety przed rozpoczęciem Konkursu okazało się, że GERONIMO jest kontuzjowany. Po niedzielnych wieczornych szaleństwach nad jeziorem dostał tak zwanego „zimnego ogona”, więc do Konkursu nie przystąpił. W konkursie na zwierzynie startowały po raz pierwszy dwa psy, DREAM vel DROPS i GIN. 
DREAM Cotoneaster uzyskał dyplom I stopnia, 135/140 pkt. i 4 lokatę. GIN Forest and River uzyskał dyplom III stopnia i 110/140 pkt. 
To pierwszy start Dropsa i Gina w konkursie myśliwskim. Przestawienie psów z dnia na dzień z pracy na sztucznych aportach na zwierzynę nie jest łatwe, mimo to psy spisały się bardzo dobrze. Ginowi potrzeba treningów włóczki bo póki co jest za szybki, z pozostałych konkurencji Gin dostał maksa. Drops spisał się świetnie. Przy markingu nie chciałem czekać na oddanie ptaków w siadzie. Drops to bardzo szybki, energetyczny pies, więc pozwoliłem mu pracować w jego tępię nie czekając na siad i tak straciliśmy 5. pkt. Wynik Dropsa cieszy mnie tym bardziej, że trenujemy stosunkowo krótko.