Forest and River

Daisy „Draka”

DAISY Cotoneaster „Draka”♀ 
urodzona 16.07.2014 r.

Draka to suczka z miotu CONNEYWARREN WARNER i JUCCA Cotoneaster. Bardzo wielu przodków ojca Draki, Warnera to psy, które uzyskały tytuł Field trial (Ft) Champion, Ft Winner. Również Warner jest psem użytkowym, odnoszącym sukcesy w konkursach pracy. Matka Jucca również wywodzi się z linii psów użytkowych. Jest wystawową Championką Polski i Championką Pracy.
Jej rodzice to psy smukłe, Draka bardziej przypomina ojca, Warrena, który jest typowym gundogiem.
Draka to smukła suczka o prawidłowej budowie. Opisy sędziów z wystaw ZKwP: delikatna głowa, doskonała górna linia grzbietu i kontowania, wypukła klatka piersiowa, pełne uzębienie, bardzo dobrze osadzony ogon i noszone uszy, płynna i bardzo energiczna w ruchu, bardzo dobry charakter. Przytoczyłem opisy Draki sędziów Hassi Assenmacher Feyel i Patsy Hollings.
Draka to bardzo energetyczna suczka, uwielbia długie spacery, bardzo chętnie i z dużą uwagą bierze udział w zajęciach szkoleniowych. Łatwo przechodzi ze stanu dużej aktywności wymaganej w aportowaniu do spokoju i opanowania, gdy ma podążać przy nodze przewodnika.  Draka posiada Working Class Certificate (WCC) z Konkursu Pracy Tropowców.
Zdrowie:
Wyniki badań stawów idealne: biodrowe HD-A, łokciowe ED-0/0.