Forest and River

Zawody Retrieverów na Dummy

Od 2015 roku obowiązuje nowy Regulamin Zawodów Retrieverów na Dummy, zatwierdzony przez Główna Komisję Szkolenia ZKwP. Zawody rozszerzono do trzech klas: E – Elementarna, P – Podstawowa i najtrudniejsza O – Otwarta. Nowy Regulamin daje możliwość przeprowadzania konkurencji w różnych kombinacjach, w klasach P i O zadania do wykonania dla psów mogą być niemal na każdych zawodach inaczej dobrane. Dzięki temu zawody są ciekawsze, zawodnicy dopiero na starcie dowiadują się, co będą musieli zrobić.
W tym roku pierwsze ZRnD rozegrane zostały 23.05. w Księżych Młynach ZKwP O/Łódź. Startowałem z dwójką moich chessy. W Klasie E roczna sunia AIRA, z 74. pkt. zajęła lokatę 1/5; w Klasie O SUPERMARIO był 2/3, otrzymał 73. pkt..
Drugie ZRnD odbyły się 20.06. w Uścieńcu k/Garwolina ZKwP O/ Warszawa. W Klasie E z 68. pkt. wygrała moja VEI Forest River New Kelecsky Poklad – 1/4; w Klasie O SUPERMARIO zdobył komplet 80. pkt. i lokatę 1/3. W Klasie P czteroletnia labradorka ANSARI Forest and River świeżo po odchowaniu szczeniaków z 70. pkt. zajęła lokatę 1/5.
Jak widać chessy dają radę, choć wymagania odnośnie posłuszeństwa, spokoju na stanowisku i kierowania psem są wysokie.