Forest and River

Podsumowanie 2015

Rok 2015 się skończył, czas podsumować działania hodowlane, konkursowe, wystawowe a i szkoleniowych też trochę było. 
Na wiosnę urodziły się szczenięta moich labradorek Joki i Ansari oraz chesapeake bay retriever Vei, wszystkie bez problemów się odchowały. Kilkoro szczeniąt szkoliłem i szło nam naprawdę dobrze, mam nadzieję, że są pociechą w swoich nowych domach.
Na początku 2015 roku dokończyłem wystawowy Championat Polski Vei.

Sporo startowałem w Zawodach Dummy. W Klasie E organizowanych w Łodzi Aira była 1/5, Vei startowała dwa razy: 1/4 i 4/15.
Ansari startowała w Klasie P, dwukrotnie wygrała w stawce pięciu psów, za trzecim razem miała drugi wynik punktowy bez lokaty (wyzerowała jedną konkurencję).
Mój chesapeake Supermario startował cztery razy w Klasie O, dwukrotnie był pierwszy i dwukrotnie drugi. Cieszy to, że potrafi zdobywać maksymalną ilość punktów.
Wielką radość sprawił mi start w Zawodach Dummy właścicielki tegorocznego szczeniaka Joki, Geronimo. W wieku niespełna siedmiu miesięcy Geronimo poradził sobie doskonale, wygrywając Klasę E oraz zdobywając drugą lokatę w Klasie P.
W myśliwskich Konkursach Pracy Retrieverów w 2015 roku Ansari dwa razy zdobyła maksymalną ilość 140 punktów, niestety z powodu wieku zajęła dalsze lokaty 2/19 i 3/15; raz była 7/16 ze 135. punktami. Supermario na trzech konkursach, w których startowaliśmy był: 6/19, 5/15, 6/16, za każdym razem z dyplomem I stopnia i zdobywając powyżej 130. pkt.. Konkursy Pracy Retrieverów zaliczyła też Vei. 
W Konkursach Pracy Tropowców Ansari zdobyła wniosek na Championa Pracy a Aira Dyplom I Stopnia.
W ubiegłym roku przygotowywałem cztery psy do startu w Konkursach Pracy Tropowców. Wyzwanie podjąłem i podołałem, dwa psy zaliczyły Konkursy z Dyplomami I Stopnia a dwa z Dyplomami III Stopnia.
Pracy z psami w minionym roku nie brakowało. Dużo pracy szkoleniowej z innymi psami to mniej ze swoimi, więc nie zawsze osiągaliśmy idealne wyniki na konkursach , ale za to sporo nowych, ciekawych doświadczeń.
Pod koniec roku zostałem asystentem kynologicznym pracy psów myśliwskich: wyżłów, psów małych ras pracujących w polu i retrieverów. 
Nowe, mam nadzieję, ciekawe doświadczenia przede mną w 2016 roku.