Forest and River

Miot OO 2022-07-15 YASMIN Forest and River & CIRO Land of Dreams

Yasmin po raz drugi została mamą. Tym razem wyglądało na to, że poród będzie dla niej konkretnym wyzwaniem. Brzuch miała ogromny, od środy nie chciała jeść. Często sprawdzaliśmy temperaturę, dla niewtajemniczonych spada przed porodem. Myślałem, że w czwartek w nocy, całą noc czuwanie. Ostatecznie poród zaczął się w piątek o 13, skończył o 18. Yasmin urodziła dwa czarne i cztery biszkoptowe pieski, dwie czarne i dwie biszkoptowe suczki. Dziesięć maluchów, więc jest co robić. Wszystkie maluchy zdrowe, bardzo wyrównane wagowo.

Yasmin z dezaprobatą patrzyła jak ważymy maluchy i zakładamy wstążeczki, żeby móc każdego szczeniaczka obserwować jak rośnie i się rozwija, więc obecnie to ona ogarnia maluchy w stu procentach, my tylko wspieramy i miziamy oseski.

Ojcem szczeniąt jest nasz przystojny i młody jeszcze CIRO Land of Dreams. Ciro to smukły pies z linii użytkowej, jego rodzice osiągali wiele sukcesów w konkursach retrieverów w całej Europie.

Oboje rodzice to zdrowe psy, mają wykonanych wiele badań genetycznych, które wykluczają wystąpienie pojawiających się w tej rasie chorób genetycznych.

Więcej informacji o rodzicach w zakładce Moje psy

Aktualne fotografie i filmiki szczeniaczków Yasmin znajdziecie TUTAJ